Rychlá objednávka po telefonu - 704 284 406 nebo emailem info@cartony.cz

Jak probíhá výroba krabic pro vinaře?

 

Materiál na výrobu kartonů nakupujeme přímo od dodavatele, který jej vyrábí, díky tomu jsme schopni dostat se na rozumné ceny. Přičemž platí, že čím větší (jednorázový) odběr, tím lepší cena. Materiál se prodává na m2. My jej nakupujeme v přířezech - tabulích - dle velikosti vysekávaných krabic, aby odpadový materiál - tedy to co zbyde po výseku - byl co nejmenší. Šetříme tím přírodu i náklady.

 

 

Prvním krokem je potisk přířezů. Ten předchází výseku krabice z kartonových desek. U zakázek od stovek kusů je nejvhodnější metodou potisku Flexotisk. Je to jednoduchá metoda tisku, která funguje podobně jako razítko. Na válec se vycentruje a upevní tiskový štoček pomocí oboustranné lepicí pásky. Na ten se pomocí válců průběžně nanáší tisková barva. Tisk samotný probíhá průjezdem kartonové desky mezi válci stroje. Většina krabic na trhu se potiskuje právě metodou Flexotisku díky tomu, že při větších objemech jsou náklady na potisk nízké.

 

 

Potisknuté kartonové desky pokračují na výsek. Opět je třeba vycentrovat kartonovou desku na výsekovou formu. Ta obsahuje nože a bigovací (ohybové) linky.  Kartonová deska se umístí na formu a nechá se projet výsekovým strojem - mezi dvěma válci se protlačí kartonová deska do výsekové formy a na druhé straně stroje pracovník oddělí vyseknutou krabici od zbytku (odpadový materiál).

 

 

Po výseku následuje lepení. Krabice lepíme v menších objemech ručně, u větších množství dáváme přednost lepičce. Ta funguje na jednoduchém principu, kdy se krabice protáhne strojem, lepidlo se nanese na místa, která mají být slepena a krabice se zatíží do doby než zaschnou. Manuální lepení probíhá zpravidla pistolí na lepidlo, kdy po přilnutí následuje opět zatížení a schnutí.

 

 

V okamžiku, kdy je lepidlo zaschlé, můžeme přistoupit k dalšími kroku a tím je páskování. Krabice se dají do stohu, zpravidla po 25 kusech a přepáskují se, aby vznikl kompaktní balík, se kterým se dobře manipuluje. Krabice se dál skládají na paletu (zpravidla 800-1200 ks), kterou následně - před manipulací - zafixujeme strečovou folií. K zákazníkovi tak odjíždí krabice, které jsou chráněny proti povětrnostním vlivům během nakládání a vykládání.

 

 

Máte zájem o výrobu krabic s potiskem? Zajímá Vás kolik to stojí?

 

Pro stanovení ceny za výrobu a potisk krabice je třeba znát tyto parametry: materiál - povrchovou úpravu a gramáž, barvu materiálu, množství, typ krabic, případně typ lahví, pro které krabice mají být, motiv potisku (velikost a umístění).

Po schválení cenové nabídky je pak potřeba dodat logo v křivkách (ideálně PDF.). Vzhledem k tomu, že se jedná o zakázkovou výrobu, je vždy nutná platba předem. Pozor - v případě potisku Flexotiskem není součástí ceny přípravy tiskový štoček. Jeho cena se pohybuje od cca 1 000-5 000 Kč. Poplatek za tiskový štoček je jednorázový, budete jej mít na dlouho a využívat jej pak na opakované objednávky, kdy už se platí pouze příprava tisku.

V případě, že budete mít jakékoliv otázky k výrobě a potisku krabic pro vinaře nebo budete potřebovat pomoc při výběru materiálu, neváhejte se na nás obrátit na tel. 604 528 832 anebo zašlete e-mail na obchod@cartony.cz.

Rádi s vámi vše probereme a najdeme nejvhodnější řešení. 

 

Zajímá vás jak se potiskují skleničky? ->  Potisk vinařských skleniček

Chcete se o nás dozvědět více?

O nás - CARTONY.cz

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.